TJ Sokol Živanice – SK Zápy 1:0 (0:0)

Sestava: Řehák – Jelínek, Duben (C), Súkenník, Pardubský – Eliáš, Petrlák – Kavalír, Kocourek, Štrombach – Matějka

Branky: 90+2. Holec

Střídání: 46. Khrolenok (Kavalír), Kolodezhnyi (Matějka), Woitek (Štrombach), 84. Nazarenko (Kocourek), Weis (Petrlák)

Na lavičce byli připraveni: Durov – Stropek

Rozhodčí: Matějček – Melichar, Dohnal

Místo konání: Živanice

Diváci: 105

Osmizápasová série bez porážky skončila ve 28. kole na půdě Živanic. Přes devadesát minut to vypadalo na bezbrankovou remízu a dělbu bodů, jenže v nastavení využil brejkovou situaci střídající Holec a domácí se tak mohli radovat z těsné výhry.

Už ve třetí minutě jsme mohli jít do vedení po velké šanci Davida Štrombacha, který ale nedokázal čistě zasáhnout poskakující míč a ten tak skončil jen vedle levé tyče. Dlouhou dobu se pak ani jeden z týmů nedostal k lepší střele a brankáři tak byli bez práce.

Řada individuálních chyb a nedotažených akcí vedla k tomu, že i po půl hodině byl stav nerozhodný. Vzápětí Štrombach nevyužil povedenou přihrávku Patrika Kavalíra a míč poslal vysoko nad branku. Do šaten se odcházelo bez gólů.

Na startu druhého poločasu se trenér Zdeněk Koukal rozhodl oživit hru hned trojitým střídáním v útoku. Rázem jsme soupeře dostávali pod větší tlak, i díky standardním situacím, které jsme si vypracovali. Nebezpečná byla především série standardek kolem 76. minuty, ani z ní jsme ale nedokázali skórovat.

Když už se zdálo, že diváci v Živanicích gól neuvidí, přišla v samém závěru ztráta míče na naší útočné polovině a brejk domácích. Situaci táhnul Pilný, který šajtlí přesně našel střídajícího Holce a osamocený záložník prostřelil Josefa Řeháka, který na jeho střelu bohužel neměl nárok.

Ani na pátý pokus v řadě jsme na živanickém hřišti neuspěli. Domácím zůstaly všechny tři body a nám tak skončila série osmi utkání bez porážky.

                                                                                                                        Jan Spurný

1