Neděle 1.8.2021, areál Fandy Maška, první mistrovské utkání v sezoně 2021-2022.

SK Zápy - Dukla Praha B: 2-0 (poločas 1-0)

Branky: Michal Pávek v 38.minutě(p.), 84.minuta Petr Putz.

Po deštivém nedělním dopoledni byla obava, jak bude vypadat nový trávník. Dobře připravená hrací plocha náročné fotbalové souboje bez větší uhony ustála. Naše mužstvo zásluhou velké bojovnosti, nasazením v osobních soubojích a velkým úsilím utkání zdárně zvládlo!!! V prvním poločase jsme zejmena v úvodu, tak jak byl taktický plán, vytvořili tlak na soupeře. Již v 9. minutě měl gólovou příležitost Patrik Kavalír. Následně 12. minutě mohl otevřít skóre utkání po centru Vojty Hrona Lukáš Woitek. Bohužel zblízka nastřelil brankáře hostí. Postupně se začali prosazovat také hostující hráči Dukly. Svým dobrým pohybem a fotbalovou kombinaci si vytvářeli gólové situace. Také zde se projevilo fotbalové nedáš-dostaneš. Po našem rychlém protiútoku se v pokutovém území hostí uvolnil Lukáš Woitek, jehož pouze faulem zastavil obránce hostí - penalta. K provedení pokutového kopu se postavil dobře hrající Míša Pávek, který nedal brankáři hostí šanci 1-0. S tímto skóre skončil první poločas. V přestávce utkání blahopřáli funkcionáři SK Zápy Mudr. Bambasovi k jeho 80. Narozeninám. Do druhé poloviny utkání vstoupili lépe hráči hostí. Postupně získávali územní převahu a vytvářeli si dobré gólové situace. Zásluhou dobré defenzivní činnosti našeho týmu a především skvělými zákroky brankáře Karla Hrubeše jsme udrželi čisté konto. Postupně naše mužstvo hru vyrovnávalo, což se podařilo také příchodem střídajících hráčů. V 82. minutě po standardní situaci mohl skóre posunout střídající Tomáš Matějka. Krátce na to po rychlém úniku Kristiana Janka a jeho uvolnění v rohu hřiště, následoval přesný centr do pokutového území hostí, kde na zadní tyči hlavou rozhodl utkání Petr Putz 2-0.